ZAOL - Újraéled a turizmus és vendéglátás szak a Georgikon Egyetemen A Georgikon Egyetem örömmel jelenti be, hogy a turizmus és vendéglátás szak újraindul, ezzel pedig friss lehetőségeket kínál a jövő szakemberei számára. A program célja, hogy a hallgató

A MATE Georgikon campusán tartott sajtótájékoztatón három izgalmas fejleményről számoltak be a hét közepén. Kiderült, hogy megalakult az agroturizmus tanszék, amely új lehetőségeket teremt a hallgatók számára. Emellett jövő ősszel újraindul a turizmus-vendéglátás szak, amely várhatóan még vonzóbbá teszi a képzést. Továbbá, megalakult a Nyugat-Balaton Turizmus-Vendéglátás Felsőoktatási Fejlesztési Tanács, amely a helyi turizmus fejlesztését célozza meg.

A Zaol-podcastban minderről prof. Gyuricza Csaba, a MATE rektora, dr. Bujdosó Zoltán, a MATE Vidékfejlesztés és Fenntartható Gazdaság Intézet igazgatója és dr. Szabó Péter, a Georgikon főigazgató-helyettese, az agroturizmus tanszék vezetője beszél. A legfontosabb hír talán az: jövő ősszel újraindul a turizmus-vendéglátás szak a Georgikonon, de az is elhangzott: Keszthely gazdaságának legfőbb motorja a turizmus, ugyanakkor Zala vármegye élen jár az agráriumban is, s e kettőt kapcsolja össze az agroturizmus tanszék.

- Folyamatosan vizsgáljuk a piaci igényeket és azokhoz igazítjuk a képzési kínálatunkat. Ezért alapítottuk az agroturizmus tanszéket s indítjuk újra a turizmus-vendéglátás szakot, amellyel az ország egyik leggyakorlatorientáltabb képzése valósul meg, a térség turisztikai vállalkozásainak bevonásával - mondta el prof. Gyuricza Csaba.

A közeljövőben új irányokkal bővül a turizmus kínálata, beleértve a vidéki turizmust, a természeti élményeket, valamint a borok felfedezését. Az egészségturizmus és a térségi menedzsment specializációk is helyet kapnak a programban. "Célunk, hogy a Balaton egyetemeként pozicionáljuk magunkat, amelynek alapköve az 1797-ben megalapított Georgikon campus" - hangsúlyozta a rektor.

Dr. Bujdosó Zoltán hangsúlyozta, hogy optimista várakozásaik szerint az itt dolgozó szakemberek hozzájárulhatnak a turizmus országos szintű szakemberhiányának mérsékléséhez. Ezen kívül úgy vélik, hogy az ide jelentkezők hosszú távon is a Balaton partján képzelik el jövőjüket.

Szabó Péter, a Georgikon főigazgató-helyettese és az agroturizmus tanszék vezetője, izgalmas terveket osztott meg a jövőbeni szakmai képzésekről. A közeljövőben különféle szakirányú továbbképzéseket indítanak, amelyek között felnőttképzések is szerepelnek. Ezek a programok többek között a lovas- és vitorlásturizmus, a vidékfejlesztés, valamint a vidéki szálláshelyek üzemeltetése és a házi növénytermesztés témáira összpontosítanak. Emellett tudományos műhelyként is számos kutatás zajlik, amelyek a turizmus különböző aspektusait célozzák meg, hozzájárulva a terület fejlődéséhez és innovációjához.

Related posts