Hirtelen fordulatot vett a Chile Rally sorsa, hiszen a rendezvény megrendezése most komoly kihívásokkal néz szembe.

Két hónap múlva startol a Chile Rally, de a legfrissebb helyi hírek szerint komoly fenyegetések nehezítik a WRC-futam lebonyolítását.

A chilei Radio Bío-Bío szerint a regionális hatóság elrendelte a szeptemberi Chile Rally megrendezéséhez kapcsolódó szerződés felfüggesztését. A hatóság döntése jelentősen megnehezíti a WRC-futam szervezését.

A bonyolult szervezési lánc egyik végén a Sernatur turisztikai ügynökség, a másik végén Felipe Horta cége, a Horta Productions szerepel, a hatóság pedig most elutasította a 8.5 milliárd chilei peso (mintegy 7.7 milló euró) értékű megállapodást, amelynek keretében már történtek kifizetések a WRC-nek a 2025-ös és a 2026-os Chile Rally megrendezéséért.

A határozat értelmében a Sernatur és a Horta Productions közötti megállapodások, valamint engedélyek - amelyek a jogok, licencek és a rendezvényszervezés kifizetéseire vonatkoztak - érvénytelennek minősülnek. Az indoklás szerint a Sernatur a megfelelő pályázati eljárás mellőzésével alakította ki a megállapodást Felipe Horta cégével, ráadásul nem került pontosan meghatározásra a kifizetési struktúra és a feltételek rendszere sem.

Az egész zűrzavar következményeképpen bizonytalanná vált a Chile Rally jövője. Sergio Giacaman, Biobío regionális kormányzója a Sernaturt vádolja, de szerinte egy új szerződés megkötése és jóváhagyása megmentheti a versenyt.

A Chile Rally eddig háromszor szerepelt a WRC programjában, 2019-ben és 2023-ban Ott Tänak, 2024-ben Kalle Rovanperä győzött. Az idei futamot szeptember 11-14-én rendezik meg - remélhetőleg tényleg.

Related posts