Péter, aki a nőkkel való kapcsolatok terén meglehetősen zűrzavaros időszakot él meg, egyre inkább a káosz peremére sodródik. Az érzelmek vihara, amelyet maga körül kavar, nemcsak őt, hanem a környezetét is érinti. Az őrjöngés, ami a szívében dúl, komoly k

A gyanú szerint a Tisza Párt elnöke közel 90 millió forintot szerzett jogellenes módon. Továbbá kiderült, hogy Magyar Péter hazugságokkal próbálta meg védeni magát az ügyben. Emellett egy MNB női munkatársa ellen zaklatási és fenyegetési ügyet is felhoztak, amely során a magántelefonján keresztül próbálta meg befolyásolni a helyzetet.

Egy hangfelvétel kiszivárgása révén tavaly év végén merült fel a gyanú, miszerint Magyar Péter egy jelentős vagyont halmozott fel bennfentes kereskedelem útján. Az értesülések szerint a Tisza Párt elnökének korábbi párja osztotta meg a titkos információkat. Amikor Magyar Pétert konfrontálták a vádakkal, először határozottan tagadta a vádakat, majd vádaskodásra és végül fenyegetőzésre is ragadtatta magát. A baloldali politikus aggodalma nem alaptalan, hiszen a bennfentes kereskedelem elkövetőit súlyos büntetések, köztük évekig tartó börtönbüntetés és milliós bírságok is sújthatják.

A jelek arra utalnak, hogy Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, a vádakkal való szembenézését hasonlóan éli meg, mint ahogyan mások a gyász folyamatát dolgozzák fel. Eleinte határozottan tagadta, hogy bármilyen bennfentes kereskedelmet folytatott volna. Később azt állította, hogy az embereknek semmi közük ahhoz, amit a múltban tett. Ezt követően elhamarkodott kijelentésekkel próbálta elterelni a figyelmet, végül pedig fenyegetésekkel igyekezett úrrá lenni a helyzeten.

A bennfentes kereskedelem fogalma 1994-ben került be a magyar büntető törvénykönyvbe, és lényege, hogy valaki olyan, a nagyközönség számára még nem nyilvános tőzsdei információk birtokába jut, amelyek révén anyagi előnyhöz juthat. Az aktuális ügyben a gyanú szerint Magyar Péter előre tudhatta, hogy egy adott részvény értéke emelkedni fog. Ennek tudatában eladta összes többi részvényét, majd az említett részvényekből vásárolt, amivel körülbelül 90 millió forint profitra tett szert.

A köztévé riportere idén februárban szerette volna az üggyel kapcsolatban megkérdezni a Tisza Párt elnökét, akinek a repülőtéren sikerült feltennie pár kérdést. Magyar Péter azonban folyamatosan kerülte a választ. A riporter aztán azt a kérdést szegezte a baloldal messiásának, hogy vásárolt-e korábban Opus-részvényeket.

Magyar Péter erre azonban már nagyon ideges lett, és megkérdezte az M1 munkatársától, hogy miért ne vehetett volna ilyen részvényeket. Miután a riporter ezt beleegyezésnek vette, feltette a kérdést, hogy pontosan mikor vásárolt ilyen részvényt. Magyar ekkor már remegő hangon, eltorzult arccal azt mondta:

Idén februárban Gulyás Márton a Partizán című műsorban próbálta firtatni, hogy Magyar Péter érintett volt-e bennfentes kereskedelemben. A Tisza Párt elnöke a kérdés hallatán láthatóan felháborodott, és ironikusan megkérdezte a műsorvezetőt, hogy mennyi az idő, majd határozottan megpróbálta leállítani az interjút.

Related posts