Mészáros Lőrinc lánya úgy döntött, hogy megakadályozza a Hatvanpuszta felé vezető út hozzáférését, ahol a látogatók gyakran csodálhatják a zebrák és antilopok látványát.

Mészáros Lőrinc lánya tervezheti, hogy kizárja a közforgalmat a hatvanpusztai Orbán-birtok melletti magánútról, amely lehetőséget nyújt a látogatóknak arra, hogy megcsodálják az antilopokat és zebrákat. Ezt a Fejér Megyei Kormányhivatal végzése nyomán tette közzé a Telex.
A portál értesülései szerint a dokumentumban – amelyre egy olvasója irányította rá a figyelmet – arról határoznak, hogy eljárást indítanak, miután...
Mészáros Beatrix 2025. szeptember 17-én hivatalos kérelmet terjesztett elő a kormányhivatalhoz, amelyben azt kérte, hogy a birtokában lévő utat zárják le a forgalom elől.
A végzésből világosan kiderül, hogy a kérelmet augusztus 13-án iktatták, és annak tárgya az Alcsútdoboz területén található 0111/7 helyrajzi számú "kivett / saját használatú út" közforgalom elől történő elzárásának engedélyezési folyamata. Az ügyintézés a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Közlekedési, Műszaki Engedélyezési, Mérésügyi és Fogyasztóvédelmi Főosztályának Útügyi Osztályán indult, mindössze egy nappal azt követően, hogy Mészáros Beatrix benyújtotta kérelmét a kormányhivatalhoz.
Az ügy rövid összefoglalója alapján az út tulajdonosa kérelmet nyújtott be a közlekedési hatósághoz, amelyben az út közforgalom elől való elzárásának engedélyezését kéri. A leírás hangsúlyozza, hogy azok az ingatlanok tartoznak az érintett út hatásterületébe, amelyek közvetlenül szomszédosak a megjelölt magánúttal, és amelyek megközelítése kizárólag erről az útról lehetséges. Továbbá, felhívják a figyelmet arra, hogy mindazok, akik a megadott kategóriába tartoznak, lehetőséget kapnak arra, hogy szóban vagy írásban kifejezzék véleményüket a tervezett lezárással kapcsolatban.
"Elengedhetetlen, hogy a látogatók egy cseppnyi izgalmat érezzenek tőlünk!" - Szafari, CNN és Bindzsisztán a Hadházy-féle hatvanpusztai demonstráción. Mészáros Lőrinc vállalatcsoportja megerősítette, hogy zebrák is élnek a területen. Antilopok is fellelhetők Hatvanpuszta környékén.