Hamis ukrán zászlós képpel próbálták megrágalmazni Magyar Pétert.

"Található-e hazugságban és aljasságban élenjáróbb a fideszes propagandistáknál? A közpénzeket felélő Megafon Orbán hűséges követői valóban semmilyen hamisítástól nem riadnak vissza" - osztotta meg Magyar Péter a Facebookon, miután értesült a megafonos Bohár Dániel legújabb tevékenységéről.

A megafon propagandistája egy meglehetősen provokatív bejegyzést tett közzé, amelyen Magyar Péter kezében a magyar nemzeti lobogó helyett az ukrán zászló szerepel. A poszt elején a következő kérdéseket tette fel: "Hogyan került az ukrán zászló a kezébe? Miért áll ki Magyar Péter Ukrajna EU-tagsága mellett? Mert ez a hatalom ára. A megegyezés szerint Manfred Weber támogatja a Tisza pártot, cserébe minden szükséges anyagi forrást biztosít, míg a Tisza párt végrehajtja Brüsszel utasításait. Így például azt is, hogy Ukrajnát be kell vinni az EU-ba. Ezért látható az ukrán zászló." Valójában azonban a helyzet az, hogy a propagandista a Wikipedia oldaláról eltávolította az ukrán zászló képét, majd azt manipulálva Magyar Péter kezébe illesztette.

A megafonos később eltávolította a bejegyzés első mondatát. Magyar Péter a hamisítványra úgy reagált, hogy néhány évvel ezelőtt ezért valakinek el kellett volna tűnnie a közéletből, és ha egy újságíró ilyet követ el, akkor soha többé senki nem beszélne vele. - "Az eredeti képen a kezemben tartott magyar nemzeti lobogót ukrán zászlóra cserélő Bohár Dániel propagandista jelenleg Orbán Viktorral utazik magánrepülőn Párizsba, miközben az állami milliárdokból finanszírozott kormányzati propaganda ezekre az aljas hamisítványokra hivatkozik" - mondta el a Tisza Párt elnöke. Az ellenzéki vezető hozzátette, "a Tisza-kormány bűncselekménnyé nyilvánítja az ilyen és hasonló hamisítványokat, és a függetlenné váló Médiahatóságot felhatalmazzuk arra, hogy bezárja azokat a médiumokat, amelyek ezeket közlik."

Ebben az időszakban Bogos Csaba, a népszerű YouTuber, megosztott egy figyelemfelkeltő képet Bohár Dánielről, amelyen egy ukrán zászló látható. A kép a Wikipédiáról származik, és Bogos szerint Bohár ezt felhasználva próbálta "leleplezni" valakinek a valódi arcát. Azt állította, hogy Bohár a képet úgy manipulálta, mintha az eredeti lenne, ezzel pedig a legrosszabb fajta hazugságot terjesztette. Miközben továbbra is magát riporternek titulálja, Bogos úgy véli, hogy ez a viselkedés teljesen ellentétes a szakmai etika alapelveivel. Ráadásul Bogos említi, hogy neki is van egy videója a megafonos ügy kapcsán, amely nem manipulált, de azt nem kívánja nyilvánosságra hozni, mert van egy határ, amit nem lép át. További részletek a bejegyzésében találhatók.

Related posts