Persze! Íme egy egyedi változat a "Habos-diós kifli" receptjéről: --- **Kifli a Mennyország Ízével: Habos Diós Csoda** **Hozzávalók:** - 500 g liszt - 250 g vaj vagy margarin - 200 g túró - 100 g porcukor - 1 csomag vaníliás cukor - 1 tojássárgája - 1
Első lépésként a tészta előkészítése következik. Egy tálban összeöntjük a lisztet, a lágy vajat, a porcukrot, valamint a tojások sárgáit. Az élesztőt nem szükséges felfuttatni; egyszerűen morzsoljuk bele a tejbe, majd adjuk hozzá az előkészített hozzávalókhoz. Ezt követően közepesen lágy állagú tésztát gyúrunk. (Ha a liszt igényli, bátran lágyítsuk tejjel.) Amint a tészta simán összeállt, letakarva a hűtőszekrénybe helyezzük, amíg elkészítjük a tölteléket.
A tojásfehérjét alaposan, kemény habbá kell verni, majd fokozatosan, folyamatos keverés mellett adjuk hozzá a porcukrot. Amint a krém gyönyörűen fényes és sűrű lesz, áttesszük a keverőtálat gőz fölé, ahol tovább verjük. Ügyeljünk arra, hogy a tojással teli tál pontosan illeszkedjen a lábasra, de ne érintkezzen a forró víz felszínével! Amikor a hab hőmérséklete körülbelül 45-50 fokra emelkedik – ez az a hőmérséklet, ami a kezünknek még kellemes érzés – levesszük a tűzről, és folytatjuk a verést, amíg langyosra nem hűl. Végül, óvatos mozdulatokkal, beleforgatjuk a darált diót is, hogy gazdag ízt és textúrát adjunk a krémhez.
Miután elkészültünk a habos keverékkel, elővesszük a hűtőből a tésztát, és három egyenlő cipót formázunk belőle. A jól meglisztezett nyújtódeszkán fokozatosan, egyenként hosszúkás téglalapokra nyújtjuk a cipókat, 1-2 mm vékonyra. Az első lapot gazdagon megkenjük a hab harmadával, majd a hosszabb oldalától kezdve ügyesen feltekerjük. A kialakult rúdból egy közepes méretű pogácsaszaggató segítségével félhold alakú kifliket formázunk, amelyeket sütőpapírral bélelt tepsire helyezünk. Ne felejtsük el hagyni egy kis helyet a kiflik között, mert a sütés során még nőni fognak! A másik két cipóval is ugyanígy folytatjuk a munkát. Mielőtt a sütőbe helyeznénk a kifliket, pihentessük őket 10-15 percig, hogy egy kicsit még keljenek. Végül 200 °C-on körülbelül 8 perc alatt aranyszínűre sütjük őket, majd egyesével vaníliás porcukorba forgatjuk, hogy édes bevonatot kapjanak.
Egy kis kreativitással ezt a tésztát sokféleképpen felhasználhatjuk! Ha csupán egy kávéskanálnyi cukrot és egy teáskanálnyi sót gyúrunk a masszába, remek alapot kapunk ahhoz, hogy sajtkrémmel vagy juhtúróval töltsük meg. Így ízletes és különleges aprósüteményeket készíthetünk, amelyek garantáltan lenyűgözik a vendégeinket!