Íme egy egyedi reformulálás a megadott szöveghez: "Gyökerekből a jövő felé - Isten áldása a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségére | ma7.sk"

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége emlékülésének jelmondata „Gyökerektől a jövőig”, amely a szervezet 35 éves történetére reflektál. 1990. január 13-án, a Nyitrai Pedagógiai Főiskola dísztermében került sor a megalakulásra, amely mérföldkő volt a magyar pedagógusközösség számára. Ezt követően 1990. május 12-én, Komáromban tartották az első közgyűlést, ahol a jövőbeli célok és irányvonalak kerültek megfogalmazásra.
A szövetségünk fókuszában mindig a jövő áll, és elkötelezettek vagyunk a minőségi oktatás iránt. Mint civil szervezet, egyik legfontosabb küldetésünk, hogy folyamatosan fejlesszük pedagógusaink tudását, valamint megőrizzük és támogassuk az anyanyelvi oktatás hagyományait.
- Hangsúlyozza ünnepi beszélgetésünk során Fekete Irén, a szövetség országos elnöke, hogy ez a találkozó különleges alkalom, amely lehetőséget teremt számunkra, hogy együtt ünnepeljük az elért eredményeinket és terveinket a jövőre nézve.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége ugyanis dupla ünnepre készül. Harmincadik évfordulója van ugyanis idén a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Országos Találkozójának - "Rozsnyónak". Valamint pont ma, május 12-én ünnepli első közgyűlésének 35. évfordulóját a három és fél évtizedet megélt szövetség.
Az elnökasszony bejelentette, hogy az elnökség döntése értelmében a két évfordulót egyesítik. Az első közgyűlés harmincöt évvel ezelőtt zajlott le Komárom városában, míg a jubileumi ünnepségre május 17-én Rozsnyón kerül sor. A szövetség célja, hogy rendezvényeikkel az egész Felvidéket összekapcsolják és gazdag programkínálattal szolgáljanak.
A közoktatási konferencia eddigi hagyományait megtartva plenáris ülések keretében zajlott, ám az elnökség most új irányt választott, és ünnepélyes keretek között rendezi meg a rozsnyói találkozót. Az évforduló alkalmából emlékező ülésre kerül sor, melynek során Ádám Zita az első korszakot fogja összefoglalni. A második időszak összefoglalására Pék Lászlót kérték fel, míg az utolsó éveket Fekete Irén elemzi részletesen. Az egyes szakaszokat gazdag kultúrműsorral színesítik, hogy a rendezvény még emlékezetesebbé váljon.
- Az országos elnök kifejti.
Az SZMPSZ különleges baráti és partnerségi viszonyt ápol a Kárpát-medencei szervezetekkel és szövetségekkel. Az esemény során Burus Siklódi Botond, a Románia Magyar Pedagógusok Szövetségének elnöke fogja képviselni a partnereket, és ünnepi beszédet mond. Ezen kívül a támogatók és baráti partnerek is elismerésként emlékplakettet vehetnek át.
A jubileumi ülés második szakaszában egy izgalmas kerekasztal-beszélgetés veszi kezdetét, amelynek résztvevői Ádám, Zita, Fodor Attila, valamint Tamás Erzsébet, a helyi területi választmány elnöke. A diskurzus középpontjában Rozsnyó fejlődése áll, és a résztvevők a szakmaiság, elkötelezettség és közösség hármasával vizsgálják a város jövőjét. Az eszmecsere célja, hogy közösen keressék a válaszokat a helyi közélet aktuális kihívásaira és lehetőségeire.
Az elnökség ajánlására a múlt és a jövő összefonódik, mintha kezet nyújtanának egymásnak. A megszokott, klasszikus díjak helyett most az új generáció tehetséges pedagógusait ismerik el és ösztönzik, hogy továbbra is szenvedéllyel végezzék munkájukat.
"A területi választmányok kapták feladatul, hogy az alapszervezetek jelöljenek díjra egy fiatal pedagógust 35 éves korig. Így 13 ifjú pedagógus áll majd ki Rozsnyón, hogy díjat vegyen át. Ezzel a díjjal motiválni szeretnénk a fiatalokat a tanári pályán való megmaradásra és az értékek megőrzésére" - magyarázta Fekete Irén.
A Magyar Kormány elkötelezett támogatója a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége tevékenységének. Az ünnepi ülés keretében tisztelettel köszönthetjük Nacsa Lőrinc államtitkár urat, valamint a közelmúltban kinevezett Balatoni Katalin pedagógiai innovációk előmozdításáért és a családbarát oktatási környezet fejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztos asszonyt is.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége 2025. május 17-én, reggel 9:00-kor, Rozsnyó történelmi Városháza dísztermében ünnepi összejövetelt rendez.
A pedagógusszövetség célja elősegíteni a magyar nemzeti kultúra megismerését, erősíteni a nemzeti identitást, tevékenyen részt vállalni a szlovákiai oktatásügy fejlesztésében és feladatai megoldásában, érdekképviseletet gyakorolni a szlovákiai magyar közösség sajátos oktatásügyi kérdéseiben, megóvni, megerősíteni és kiterjeszteni a magyar nyelvű nevelés és oktatás meglévő jogi és intézményes kereteit, támogatni az intézményhálózat fejlesztését, szakmailag segíteni a szlovákiai magyar pedagógusok, tanügyi dolgozók, oktatásügyi szakemberek fejlődését és a szlovákiai magyar nevelési-oktatási intézmények fejlesztését.
A Pedagógusszövetség elkötelezett abban, hogy szakmai irányt mutasson és hatást gyakoroljon a szlovákiai magyar közoktatás jelenlegi állapotára és jövőbeli kilátásaira. Célja, hogy az óvodai neveléstől kezdve az alap-, közép- és felsőoktatásig, valamint az élethosszig tartó tanulás keretein belül megőrizze és fejlessze nemzeti közösségünk anyanyelvű oktatását. Mindezt a különböző oktatási intézményekkel, helyi és megyei önkormányzatokkal, civil szervezetekkel, valamint a hazai magyar politikai képviselettel való szoros együttműködés révén valósítja meg.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége 13 regionális választmányra oszlik, melyek közül a legfelsőbb döntéshozó szerv a 35 fős országos választmány.
A szervezet vezetését megalakulása óta különböző elnökök irányították, közöttük Pukkai László, Lovász Gabriella (megbízott), Sidó Zoltán, Hecht Anna (megbízott), Ádám Zita, Pék László, Jókai Tibor és Vörös Mária (megbízott). 2018. október 27-étől Fekete Irén tölti be az elnöki posztot, akinek munkáját egy tíztagú elnökség támogatja.
A szervezet központi irodája Komáromban működik.