Az aranysakál terjedése egyre figyelemreméltóbb jelenség a természet világában. Az utóbbi évtizedekben ez a ravasz és alkalmazkodóképes állatfaj egyre szélesebb területeken bukkant fel, új élőhelyeket hódítva meg. Az aranysakálok nem csupán a már meglévő

A faj területhasználatának alaposabb megértése érdekében a kutatók GPS-nyakörveket alkalmaztak, hogy figyelemmel kísérjék Somogy vármegye sakálpopulációját. A vizsgálat során 22 nőstény és 23 hím egyedet követtek, összesen 236 675 órányi adatot gyűjtve 2020 decemberétől 2023 januárjáig. A megfigyelt sakálok között 31 felnőtt, két évnél idősebb egyed és 14 fiatal, egy és két év közötti példány található.

A The Journal of Wildlife Management legfrissebb tanulmányában napvilágot látott megfigyelések alapján a sakálok preferenciái egyértelműen az erdők és mezőgazdasági területek határvonalához közel eső területekre irányulnak. Ezek az állatok tudatosan igyekeznek elkerülni a lakott helyeket és az épületeket, ami érdekes viselkedési mintát mutat. Emellett a kutatás rávilágított arra is, hogy a hímek és a fiatal egyedek területi igényei nagyobbak, mint a nőstényeké vagy az idősebb egyedeké - olvasható az Agrárszektor beszámolójában.

Related posts