Egy különleges együttműködés jött létre, amely jelentős hatással lehet számos madárfaj életére. Az Agrárszektor által kezdeményezett projekt célja, hogy fenntartható módon támogassa a madárpopulációkat, ezáltal hozzájárulva a biodiverzitás megőrzéséhez és

Kistermelők és fiatal gazdák figyelem! Mostantól 50% kedvezménnyel csatlakozhattok a rendezvényhez! Ne hagyjátok ki ezt a remek lehetőséget!
A Dunántúl, Pest vármegye és Budapest áramhálózatát üzemeltető E.ON vállalatcsoport az utóbbi két év során tudatosan összesen 1 milliárd forintot szentelt madárvédelmi fejlesztésekre. Az idei évben is több száz helyszínen terveznek beavatkozásokat a madarak védelme érdekében, ezzel biztosítva a villanyoszlopok környezetének biztonságát a madarak számára.
Stratégiai cél számunkra, hogy 88 ezer kilométeres áramhálózatunk harmóniában legyen a környezettel. Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy fejlesztéseink során hálózati létesítményeinket a madarak élőhelyeinek biztonságát szavatolva valósítsuk meg. 2019 óta minden új hálózatunk madárbarát módon épül, a korábban létesített hálózati elemeket pedig a maihoz hasonló fejlesztésekkel tesszük védetté
- mondta el Nagy Géza, az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó Elmű Hálózati Kft. ügyvezető igazgatója.
A Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal való megújult együttműködés keretein belül a cég vállalja a saját telepítésű és gondozott gólyafészkek karbantartását. Ez magában foglalja a nehézzé vált fészkek könnyítését, valamint új fészkek, madárkiülők és madáreltérítők telepítését is. Az energiacég emellett támogatást nyújt, például kosaras autókat és szakértőket biztosít a fiatal gólyák, vércsék és sólymok gyűrűzéséhez. Vészhelyzetekben is aktívan közreműködik, például a fészekben magára maradt vagy abból kiesett fiókák mentésében, illetve vihar utáni sürgős beavatkozások során. A Nemzeti Park természetvédelmi őrei minden évben meghatározzák azokat a kulcsfontosságú pontokat, ahol az E.ON madárbarát átalakításokat végezhet. A védett madarakat érintő beavatkozások mindig a természetvédelmi szempontoknak megfelelően, a Nemzeti Park szakmai irányítása alatt történnek.
Igazgatóságunk kiemelten fontosnak tartja az áramszolgáltatókkal való napi szintű együttműködést és partnerséget, hiszen a védett és fokozottan védett, jellemzően nagy testű madárfajok számára kiemelt kockázatot jelentenek a tájban sorakozó oszlopok és légvezetékek. Ezek madárbaráttá tétele nélkülözhetetlen védelmi törekvéseink érdekében. Ugyancsak fontos a településeken élő fehér gólyák védelmében az oszlopokon lévő fészkek megfelelő állapotának megőrzése, gondozása, amelyhez létfontosságú az E.ON segítsége. A most megújuló együttműködési megállapodás a korábbi közös munkából érlelődött, és reményeink szerint hosszú távon szolgálja a természetvédelmi érdekeket
- Kérlek, tedd különlegessé a mondandódat! - kérte Selmeczi-Kovács Ádám, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának vezetője.
A vállalat területén immár 3200 gólyafészek található, amelyeket folyamatosan karbantartanak. Tavaly ezek közül kétharmadában költés is zajlott. A Dunántúlon a cég eddig több mint 170 ragadozómadár költőládát telepített nagyfeszültségű oszlopaikra, és idén újabbakat is elhelyeznek. Továbbá, egyes fészkek mellett tavasztól őszig vadkamerákat is elhelyeznek, hogy a szakemberek számára lehetővé tegyék a táplálékvizsgálatot és a fiókák fejlődésének figyelemmel kísérését. A közleményben hangsúlyozzák, hogy minden olyan megkeresést prioritásként kezelnek, amely az élővilág védelméhez kapcsolódik.