Egy neves kriptobefektetési szakértő szerint több ország már a Bitcoin felvásárlásába kezdett, jelezve ezzel a digitális valuta iránti növekvő érdeklődést.

Az extravagáns jóslatairól is ismert Mike Novogratz, a Galaxy Digital Holdings nevű, torontói tőzsdén jegyzett vezető kriptobefektetési cég alapítója és vezérigazgatója jelentős eseményekről posztolt nemrégiben az X-en. Egy november 19-ei posztjában ugyanis Novogratz kijelentette, hogy az országok már most is szép számban vásárolnak bitcoint. Azt írta, hogy a globális BTC elfogadás nagy lendülettel halad előre, mivel hatalmas tőkeállományukkal a nemzetállamok is beléptek a piacra.

Egy korábbi Bloomberg-interjú során alaposan kifejtette az újonnan megjelenő óriási keresletet. Felidézte egy közeli kollégáját, aki 2013-ban vezette be őt a Bitcoin világába, és aki éppen a Közel-Keleten tartózkodott abban az időben. Elmondása szerint barátja még soha nem tapasztalt hasonlót; az ott eltöltött három nap alatt több embert sikerült meggyőznie a Bitcoin vásárlásáról, mint ahányan az egész pályafutása alatt.

Novogratz megjegyezte, hogy amikor Donald Trump Nashville-ben bejelentette, hogy szeretne kriptoelnökként és Bitcoin-elnökként tevékenykedni, az komolyan felkeltette a nemzetközi vezetők figyelmét. Amikor arról kérdezték, hogy Trump elnöksége alatt az Egyesült Államok valóban létrehozhat-e egy stratégiai BTC-tartalékot, Novogratz óvatosan nyilatkozott, kifejezve, hogy ennek a lehetősége csekély. Hangsúlyozta az amerikai törvényhozási folyamatok bonyolultságát, megjegyezve, hogy míg a kormány vagy a képviselőház esetleg lelkesedést mutathat, a szenátus gyakran a megfontoltabb megközelítést preferálja. "Ez a szenátus feladata" - mondta. Továbbá, a republikánusok nem rendelkeznek az ilyen kezdeményezések egyoldalú érvényesítéséhez szükséges 60 fős többséggel. Ennek ellenére Novogratz elismerte, hogy az Egyesült Államok számára stratégiai szempontból potenciális előnyöket jelenthet, ha komolyan veszi a Bitcoin támogatását. Ez egyértelmű üzenetet küldene a világnak arról, hogy az ország elkötelezett a digitális eszközök technológiai élvonalában való maradás mellett.

Bár nem osztja azt a nézetet, hogy az amerikai dollárnak szüksége lenne a Bitcoin támogatására, mégis elismerte, hogy amennyiben létrejönne egy stratégiai Bitcoin-tartalék, a Bitcoin árfolyama akár 500 000 dollárra is emelkedhet. Ugyanakkor figyelmeztetett arra, hogy ha ez rövid távon, a tartalékok nélkül történne, az hat, hét vagy akár nyolc évet is igénybe vehet. Kifejezte aggodalmát, hogy egy ilyen forgatókönyv a hiperinflációt idézheti elő, ami a történelem során gyakran társadalmi feszültségekhez vezetett. A Bitcoin és az arany közötti versenyről szólva, Novogratz felhívta a figyelmet a generációs befektetési szokások változására. Kiemelte, hogy az arany piaci kapitalizációja körülbelül 16 billió dollár, ami azt jelenti, hogy ha a Bitcoin elérné a paritást az arannyal, ára körülbelül 800 000 dollár lenne. Novogratz, aki a jövő héten ünnepli 60. születésnapját, elismerte, hogy még mindig birtokol aranyat, sőt, öregembernek is nevezte magát. Viszont hangsúlyozta, hogy a fiatalabb generációk körében egyre inkább háttérbe szorul az aranyba való befektetés. "A negyvenéveseknek nincs aranyuk. A harmincéveseknek sincs” – mondta, hozzátéve, hogy ez a tendencia kedvez a Bitcoin népszerűségének.

Related posts