A magyarok gyakran jelentősen alábecsülik, mennyi időt és energiát igényel az álláskeresés folyamata.

Érdekli, miként hatnak a globális politikai feszültségek a pénzügyi helyzetére?
Csatlakozzon a közösséghez, akik nem csupán szemmel tartják, hanem aktívan részt is vesznek.
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Az idei első negyedévben végzett felmérés alapján a BNP Paribas Cardif Munkaerőpiaci Stabilitási Indexe 75 pontot ért el. Ez az eredmény azt jelzi, hogy a munkaerőpiac stabilitása a tavalyi év azonos időszakához képest hasonló szinten maradt.
A válaszadók jelenlegi munkahelyük jövőbeli kilátásait illetően lényegesen optimistábbak, mint egy évvel ezelőtt: a kapcsolódó mutató idén év elején 3 pontos növekedéssel 87 pontra emelkedett. Az erre vonatkozó részletes elemzés szerint a megkérdezettek körülbelül háromnegyede (73 százalék) úgy gondolja, hogy a cég, ahol dolgoznak, függetlenül a saját pozíciójuktól, még legalább öt évig fennmarad.
Az idei első negyedéves felmérés részletesebben is kitért az álláskeresés körülményeire, illetve a munkavállalók ezzel kapcsolatos feltételezéseire. Az adatokból kiderül, hogy a válaszadók közel 9 százaléka keres állást, ennek aránya a jelenleg nem dolgozók körében 11 százalék, míg a foglalkoztatottaknál 6,5 százalék.
Az aktív álláskeresők tapasztalatai szerint átlagosan több mint fél évet töltenek új munkahely keresésével, míg azok, akik jelenleg nem keresnek munkát, jellemzően úgy gondolják, hogy ez a folyamat csupán 2,5 hónapot venne igénybe. Ez a két eltérő érték különösen figyelemre méltó, hiszen a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján 2024-re átlagosan több mint egy évre van szükség a sikeres elhelyezkedéshez. Ezzel szemben a felmérésben résztvevők véleménye szerint az új állás megtalálása átlagosan kevesebb mint 4,5 hónapot igényel.