DUOL - Most lehetősége van kifejezni a véleményét a rendőrségnek, ha valami zavarja!

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság november 4-én elindította a "Tegyünk együtt a balesetmentes közlekedésért!" című kampányát. Ennek keretében a lakosság aktív részvételére számítanak, és arra kérik az állampolgárokat, hogy jelezzék, ha közlekedésbiztonsági problémát észlelnek az érintett területen. Az akció célja, hogy együttműködve javítsák a közlekedési feltételeket és csökkentsék a balesetek számát.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság november 4-én elindította a „Tegyünk együtt a balesetmentes közlekedésért!” kampányt, amelyet a lakosság körében közismertebb nevén táblavadászatként emlegetnek. A hónap végéig tartó program célja, hogy felhívja a figyelmet a közlekedésbiztonságot érintő problémákra: a helyiek jelentéseit várják azokról az útkereszteződésekről, jelzőtáblákról vagy útburkolati jelekről, amelyek potenciális veszélyforrást jelenthetnek. Ezt az eseményt kétévente szervezik meg a helyi hatóságok, szoros együttműködésben a Magyar Közút Fejér Vármegyei Igazgatóságával és az önkormányzattal. A bejelentéseket a dunaújvárosi kapitányság illetékességi területén fogadják – tájékoztatta hírportálunkat Kőhalmi László főtörzszászlós, a közlekedésrendészeti osztály vezető-helyettese.

Kérdésünkre, hogy pontosan milyen közlekedési helyzetekről küldhetnek jelzéseket az állampolgárok, Kőhalmi László azt válaszolta, tulajdonképpen bármilyenről, mert minden olyan ötletet támogatnak, amely építő, konstruktív és észszerű. Lehet az egy útfelújítás után kint maradt sebességkorlátozó tábla, egy megrongálódott tábla, vagy éppen egy parkolni tilos jelzésű tábla eltávolítása olyan helyszínen, ahol egyébként rendszeresen megállnak a járművekkel (nem veszélyeztetve a forgalmat). Arról is küldhetnek jelzést például, ha egy többsávos kereszteződésben hiányolnak valamilyen jelzőtáblát, vagy netán nem egyértelmű a felfestett útburkolati jelzés. Az is játszik, ha valahol megváltozott az elsőbbségadási szabály, de nem teljesen egyértelmű a keresztező úttestek alárendeltségének jelzése.

Mint azt a főtörzszászlós hangsúlyozta, igazodni kell az igényekhez, az autók tulajdonságaihoz, szükség van a balesetveszélyes szituációk tisztázására, s emiatt hirdetik meg kétévente ezt az akciót.

A lakosság bejelentéseit a [email protected] e-mail címem fogadják. A beérkezett jelzéseket első körben a rendőrség véleményezi, utána pedig az adott útszakasz tulajdonosa-kezelője dönt a változtatásról. Az akcióba ezért is vonták be az önkormányzatot, illetve a közútkezelőt: a Dunaújváros belterületén lévő úthálózat nagy része az önkormányzathoz tartozik, de például a Magyar út kivezető szakasza már a közút kezelésében van, ahogy a városon kívüli főútvonalak is.

Related posts