Deutsch Tamás is részt vett a Gannán megrendezett ünnepségen, ahol a 150 éves magyar sportklubot ünnepelték.

Gannán ünnepi szentmisével egybekötött megemlékezést rendeztek, hogy tiszteletüket tegyék a Magyar Atlétikai Club (MAC) 150 éves fennállása előtt, amely 1875-ben kezdődött. Az eseményen részt vett számos emlékező, köztük Deutsch Tamás, az Európai Parlament képviselője, valamint Kovács Zoltán, országgyűlési képviselő. A megemlékezők a rendezvény keretében megkoszorúzták az alapító, gróf Esterházy Miksa síremlékét, ezzel is kifejezve tiszteletüket és hálájukat a sportág iránti elkötelezettsége miatt.
A Magyar Atlétikai Club anno 21 sportágnak adott otthont, versenyzői 63 aranyérmet nyertek az olimpiai, világ- és Európa-bajnokságokon. Gróf Esterházy Miksa, a modern magyar sportélet úttörőjének a német tornamozgalommal ellentétben célja az volt, hogy friss levegőn sportoljanak az emberek.
Igyekezett minél jobban népszerűsíteni az atlétikát, hangsúlyozta, hogy képes széles tömegeket megnyerni és egészséges ifjúkat nevelni. Fiatalon, 46 évesen hunyt el hosszas betegeskedés után 1883. augusztus 5-én, Tatán. Sírja a család sírboltjában található Gannán.
Esterházy Miksa a modern magyar sportélet egyik úttörőjeként vált ismertté, hozzájárulva ezzel a sportkultúra fejlődéséhez hazánkban.
A kerek évforduló alkalmából a gannai Szent Kereszt felmagasztalása templom falai között gyűltek össze a helyi közösség tagjai és a fővárosi egyesület képviselői. A rendezvényen jelen volt Kálnoki Kis Sándor, a sportegyesület egykori elnöke, valamint Kállay Kristóf, a klub jelenlegi vezetője, és Győr Béla, a Magyar Olimpiai Bizottság delegáltja. Az altemplom kör alakú oltáránál Pályi Gábor plébános fekete miseruhában imádkozott az elhunyt Esterházy Miksa emlékére, míg Árus-Kovács Gábor esperes fehér miseruhában a jelenlegi sportolókért fohászkodott. A rendezvény során Nagy Ottó, Ganna polgármestere szívélyes szavakkal köszöntötte a megjelent vendégeket. A meghívást elfogadta Deutsch Tamás, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke is, aki méltatta a Magyar Atlétikai Clubot, kijelentve, hogy az minden magyar sportegyesület számára példát mutat.
- A magyar sport első oldalának megírása 1875-re, a MAC megalakulására tehető, ez a sikertörténet 150 esztendeje tart és a magyar nemzeti önazonosság-tudat egyik legfontosabb fejezete - mutatott rá a Sportegyesületek Országos Szövetségének elnöke. - 150 esztendő emlékezete nemcsak a múlt sikerei feletti öröm érzését hozza el, hanem annak a lehetőségét, hogy előre is tekintsünk. 1875-ben a magyar történelem, a magyar kultúrtörténet egy olyan fejezete kezdődött el, amely az előttünk álló 150 esztendőben is a magyar nemzet közös sikereit fogja hozni országunk fiainak és lányainak köszönhetően - mondta Deutsch Tamás.
Kállay Kristóf, az egyesület elnöke beszédében rámutatott, hogy a MAC büszkén mondhatja magáénak a vívás történetének egyik legfényesebb sikertörténetét, hiszen az egyesület 11 olimpiai bajnokot nevelt ki. Ezért a MAC a vívósportágban a legkiemelkedőbb magyar sportegyesületnek számít. Az olimpiai bajnokaink között nemcsak vívók, hanem vízilabdázók és birkózók is megtalálhatók, hozzájárulva ezzel a hazai sportélet gazdag örökségéhez.