Az álláskeresők számának mérséklése kiemelkedő célkitűzés, hiszen számos szakmában bőséges munkalehetőségek várják az érdeklődőket - nézd meg a galériánkat!

Közel négyszáz állás közül válogathattak péntek délelőtt azok a munkanélküliek, akik ellátogattak a kecskeméti munkaügyi kirendeltségre. Huszonkilencedik alkalommal várta az állásbörze standjainál leendő dolgozóit a huszonkét kiállító cég.
Kecskemét környékén nem jelentős a munkanélküliség, ami nem jelenti azt, hogy nem lenne dolga a járási munkaügyi szakembereknek. A nyilvántartott munkanélküliek aránya 3,4 százalék, amely egy évvel ezelőtt is ennyi volt. Ettől függetlenül a térségben 2805 személyt tart nyilván a kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztálya. Ezt a számot is szeretnék csökkenti, ez volt a pénteki állásbörze legfőbb célja.
Az állásbörze nem csupán az álláskeresők számára nyújtott előnyöket, hanem a munkáltatóknak is számos lehetőséget kínált.
A Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatalának vezetője, Cseh Tamás, nyitotta meg az állásbörzét. Kiemelte, hogy „aki akar és tud dolgozni, az elhelyezkedhet”, ezzel ösztönözve a résztvevőket. Jelenleg több mint négyszáz álláshely várja a betöltést, és a kiállító cégek szakértői részletes tájékoztatást adtak az érdeklődőknek a különböző pozíciókról. Az esemény nem csupán a munkát keresőknek szólt; azok is hasznos információkat nyerhettek, akik a pályaváltáson vagy átképzésen gondolkodnak, hiszen a Kecskeméti Szakképzési Centrum (KSZC) munkatársai is készen álltak, hogy segítsenek az érdeklődőknek.
Szakértelemmel rendelkező munkaerőre van szükség.
Kollár Péter, a Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály vezetője az állásbörze jelentőségét méltatta, hangsúlyozva annak szerepét a munkaerőpiacon. Ezt követően Ignácz Bence, a KSZC főigazgatója lépett a mikrofonhoz, aki az élethosszig tartó tanulás fontosságát emelte ki. Szavait alátámasztva elmondta, hogy a megyeszékhely és környéke elvárja, hogy mindig elegendő szakképzett munkaerő álljon a cégek rendelkezésére. A börzére látogatók figyelmébe ajánlotta a különféle képzéseiket, és említést tett arról is, hogy csütörtökön ünnepséget tartottak a Szakma Sztár Fesztiválon kiemelkedő teljesítményt nyújtó tíz diák tiszteletére, akik a dobogón végeztek. Ez is bizonyítja, hogy a KSZC intézményeiben a képzés színvonala kiemelkedő, és a tanárok elkötelezett munkája rendkívül értékes.
Ezekben a területekben keresnek friss munkaerőt.
A megnyitó után az állásbörze résztvevői a cégek standjainál érdeklődtek. A kiállítók között volt például a Rösch Mode Kft. ahol szabót varrót, kerestek. Az STI Petőfi Nyomda gépkezelő, anyagmozgató, papírhulladék-eltávolító pozícióra keresett munkatársat. A Szentkirályi Magyarország Kft. szirupkezelő-, műszakvezető, gépkezelő és karbantartói állásra vár jelentkezőket. Az Univer- Product Zrt. élelmiszeripari szakmunkást, lakatost, péket, villanyszerelőt, gépkezelőt és egyéb szakembert keresett. Hogy milyen béreket ajánlottak? Erről nem kaptunk információt, ugyanakkor a munkaügyi kirendeltség hirdetőfalán jó néhány állásajánlatot átnézve megállapítható, hogy az átlag bérajánlat bruttó 300- 350 ezer, azaz nettó 200-240 ezer forint körül mozog sok munkaadó ajánlata. A vármegyében ennél magasabbak az átlagbérek. A KSH 2024-es adatai alapján tavaly egy szakmunkás átlag nettó bére 311 ezer forint volt, az értelmiségi munkakörben dolgozóké pedig tisztán 456 ezer forint.