Az ART Stories a METU által bemutatott kortárs művészet valódi "óriásait" tárja elénk, egyedülálló formában. Itt a legkreatívabb és leginnovatívabb művészek alkotásai kerülnek a középpontba, lehetőséget adva arra, hogy a látogatók mélyebb betekintést nyer

Sam Havadtoy, a neves képzőművész és belsőépítész, volt a Budapesti Metropolitan Egyetem ART Stories eseménysorozatának első vendége. Az esemény különleges alkalom volt, amely során a művészet és a design világának mélyebb rétegeibe nyerhettünk betekintést. A részletekért Pörczi Zsuzsannát, a METU dékánhelyettesét kerestük meg, aki elárulta, milyen izgalmas programok várják az érdeklődőket a sorozat során.

A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara idén ünnepli a 15 éves évfordulóját. A jeles alkalom tiszteletére útjára indult az ART Stories című eseménysorozat, amelynek keretében művészekkel beszélgetve mutatnak be érdekes történeteket - ismertette a METU dékánhelyettese az InfoRádióban, hozzátéve: a sorozat létrehozásában, beindításában óriási segítségükre volt a Kálmán Makláry Fine Arts; a jelenleg négy alkalomra tervezett eseménysorozat a galériához tartozó kortárs művészek közreműködésével valósul meg.

A megnyitó esemény kiemelkedő vendége a magyar gyökerekkel rendelkező, de életének jelentős részét az Egyesült Államokban töltő Sam Havadtoy (Havadtőy Sámuel) kortárs művész és belsőépítész lesz. Ezt követően májusban Csáki Róbert festőművész, majd Major Kamill festőművész lép színpadra. Az őszi szemeszter során pedig a Prima Primissima-díjas fizikus és hálózatkutató, Barabási Albert-László fogja megosztani gondolatait a közönséggel. A nyilvános események során a METU Művészeti és Kreatívipari Karának egyik oktatója és egy diák közösen irányítja a beszélgetéseket, mélyebb betekintést nyújtva a művészek világába.

Pörczi Zsuzsanna szavai szerint a nyitóelőadásra igazán lenyűgöző és vidám alkotások érkeztek, amelyek jókedvet és érdeklődést generáltak. Különösen emlékezetes volt a két csipkével díszített Walt Disney-figura; az egyikük Goofy, amely a „Lakáj” címet viseli, utalva ezzel Havadtoy sokoldalú munkásságára. Sam Havadtoy művészetében az amerikai pop-art merész vizuális világával találkozik a kelet-európai lét ironikus kettőssége. Alkotásai, mint a híres csipkébe burkolt tárgyak, egyszerre játékosak és mély társadalmi üzeneteket közvetítenek, így egyedi módon tükrözik a kortárs társadalom komplexitását.

A Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar a jelenleg Magyarország legnagyobb művészeti felsőoktatási intézménye, a legnagyobb számú hallhatóval és a legtöbb képzési programmal - a tervezőgrafikustól a divattervezőn át a belsőépítészig, de filmes és animációs képzéssel is - rendelkezik az országban. A hallgatóknak azt, hogy találkozhatnak a kortárs művészet óriásaival, egy hatalmas lehetőség - mondta Pörczi Zsuzsanna, jelezve: a diákok is feltehetik a kérdéseiket, sőt, terveznek olyan pályázatot indítani a számukra, ahol reflektálnak a látottakra, hallottakra, illetve saját kutatást indíthatnak majd be.

"Szerintem csodálatos élmény lesz nekik ezeket a történeteket meghallgatni, annál is inkább, mert például Sam Havadtoy élete egészen rendkívüli és különleges, és telis-tele van olyan történetekkel, amikről azt gondolnánk, hogy valószerűtlenek, és mégis egy nagyszerű sikertörténetet hoznak létre. Láthatnak művészeket alkotás közben, és hallhatnak arról, hogy hogyan sikerült az alkotópályán megvetni a lábukat és sikeressé válni" - fogalmazott a dékánhelyettes.

Related posts