A feminista mozgalom különös konferenciája, a nemek közötti paradoxon – és az MCC "láthatatlan" női kutatói – Mandiner.

A feministák szerint szexuális zaklatások, az anyaság és a patriarchátus a felelős azért, hogy kevés nő ostromolja a tudomány csúcsait. Sőt, nincsenek az MCC-ben női kutatók. Utóbbit konkrétan cáfoljuk, az elsőhöz meg megjegyzéseket fűzünk. Szilvay Gergely cikke.

Kevesen a nő a tudományban, mert elnyomják őket a férfiak, a patriarchális berögződések és szokások,

A Qubit által tudósított feminista konferencia, különösen a CEU Bibó István Szabadegyetem péntek esti vitája, körülbelül így összegzi a szexuális zaklatásokkal kapcsolatos helyzetet: a téma súlyossága és a kapcsolódó problémák széles spektrumot ölelnek fel.

Mint írják, annak ellenére vannak kevesen a nők a tudományban - vagy inkább a tudományok csúcsain, a "világmegváltó területeken" -, hogy az egyetemi hallgatók többsége nő, illetve a doktorizók fele is nő. Az ok az, hogy

Természetesen! Kérlek, írd le pontosan, milyen szöveget szeretnél, hogy átdolgozzak, és én szívesen egyedivé teszem számodra!

A Qubit cikkében olyan alapvető igazságokat fogalmaznak meg, amelyek talán még 2024-ben is meglephetnek néhány embert Magyarországon. Különösen érdekes ez a Qubit olvasói és a konferenciák iránt érdeklődők körében, hiszen úgy tűnik, mintha még mindig lenne szükség arra, hogy hangsúlyozzuk: "a nők is képesek komoly tudományos munkát végezni", és hogy aktívan részt vehetnek olyan területeken, mint a műszaki tudományok vagy az informatika. Érdemes elgondolkodni azon, hogy miért van szükség ezekre a megállapításokra, amikor a tudományos közösség sokszínűsége és egyenlősége már régóta elengedhetetlen lenne.

Mielőtt pár új szempontot adnék hozzá a konferencia talán kissé egyoldalú szemléletéhez, érdemes kitérni az ott elhangzott bombasztikus megállapítások egyikére. Remélem, a többi állításuk valóságtartalmának jobban utánanéztek, mert ha nem, nagy baj van a megállapításaik megalapozásával.

Az MCC Akadémiai Igazgatóságát Havasi Benigna politológus irányítja, aki emellett aktív kutató is. Mi tartozik a feladatai közé? Az általa vezetett Igazgatóság felelős az MCC tudományos és kutatási tevékenységeinek irányításáért, valamint az iskolák és műhelyek szakmai együttműködésének koordinálásáért. Ezen kívül az Igazgatóság működteti az MCC PhD Programját, a Posztdoktori Könyvkiadási Programját, valamint a Műhelytagság Programot is.

Az MCC Jogi Iskolájában két női kutató folytatja munkáját, míg a Közgazdasági Iskolában szintén két női szakembert találunk. A Mindset Pszichológia Iskola élén Csúsz Klára áll, míg a Mindset egyik műhelyének irányítását Bunford Nóra végzi, ezen kívül pedig egy másik női kutató is tevékenykedik ott. A Média Iskolában két női kutató és két női oktató segíti a hallgatók fejlődését. A Nemzetközi Kapcsolatok Iskola Nemzetközi Politikai Gazdaságtan Műhelyét Bánkuty-Balogh Lilla vezeti, mellette pedig még két női kutató dolgozik a területen.

Related posts