A béke szellemében indultak el az emberek az utcákra, de a helyzet drámaian eldurvult, amikor a tüntetők erőszakot alkalmazva szétrombolták Milánó szívét. + videó

Olaszország utcáin továbbra is erőszakos és megfélemlítő események zajlanak. Szombaton Milánó szívében gyűltek össze azok, akik Palesztina szabadságáért és a béke melletti kiállásért léptek fel. Sajnos a demonstráció ezúttal is erőszakos összetűzésekbe torkollott, és a béke üzenete háttérbe szorult.
A béke jelszavával indult el a baloldali csoportok és bevándorlók tömege Milánó belvárosában, ám a demonstráció végül erőszakos cselekményekbe torkollott. Szombaton, az észak-olasz város szívében, közel tízezer ember gyűlt össze, hogy kifejezze támogatását Palesztina ügyének és követelje a háború leállítását. A résztvevők éles kritikát fogalmaztak meg a kormány fegyverkezési politikája ellen, hangsúlyozva, hogy Olaszországnak távol kellene maradnia a konfliktustól. A felvonulás, amelyet baloldali aktivisták és bevándorló közösségek szerveztek, hamarosan erőszakos zavargásokra váltott. A tüntetők féktelen dühükben szupermarketek és boltok kirakatát törték be, fekete és vörös festékkel öntötték le az üzleteket. Számos bank ablakát is zúztak, bankautomatákat tettek tönkre, és a térfigyelő kamerák sem úszták meg épségben. A kormány iránti ellenszenv feszültséget szült, és egy bank kirakatára vörös festékkel azt írták: "lődd le Giorgiát", célba véve ezzel az olasz miniszterelnököt. A kormánytagok, akiknek szolidaritásukról biztosították Giorgia Melonit, már régóta célkeresztben állnak. Rendszeresen fenyegetéseket kapnak, a miniszterelnök fotóját elégetik, kövekkel és paradicsommal dobálják meg, vagy nyíltan halálukat kívánják. A milánói megmozdulás során a rendfenntartó erők is komoly provokációkkal szembesültek: a tüntetők nekimentek a rendőröknek, leköpdösték őket, és megdobálták a hatósági dolgozókat. A rendőrség végül hét személyt tartóztatott le, akiket a hatóságokkal szembeni erőszak vádjával vonnak felelősségre. A kormány a múlt héten szigorú intézkedéseket vezetett be az utcai tüntetések korlátozására, azonban úgy tűnik, hogy a hétvégi megmozdulások során egyre nehezebb megfékezni az erőszakot és a vandalizmust.